انگیزه از درون ایجاد می شود نه از بیرون

انگیزه یک سوختی است برای هر انسان در مسیر رسیدن به خواسته هایش و این سوخت از درون ایجاد می شود.

 

جملات و فیلم های انگیزشی روز به روز در رسانه های اجتماعی محبوب بیشتر می شوند اما کسانی که این محتواها را منتشر می کنند از قوانین مغز آگاهی ندارند.  این در حالی است که اگر شما  در مورد قوانین مغز آگاه باشید هیچ نیازی به محرک ندارید.

 

بزرگترین انگیزه دهنده در درون ماست . شاید همین الان شما دوست عزیز در یک کانال یا پیج موفقیت عضو هستید و روزانه چندین پست انگیزشی برای شما ارسال می شود و شما هم می بینید و اتفاقا انگیزه می گیرید و چند روزی با جدیت تمام دنبال اهداف خود می روید اما وقتی به صورت بلند مدت نگاه کنیم به این قضیه ، متوجه می شویم که هیچ اتفاقی جدی که نشان دهنده این باشد که شما به اهدافتون رسیدید به دست نیامده …علت این اتفاق این است که تغییرات کوتاه مدت مثلا ۲ تا ۳ روزه تغییر ایجاد نمی کند.

 

 

عامل تغییر عادت است و دیگر هیچ

 

عادت یعنی تکرار زیاد یک عمل : اما آیا می دانستید که ذهن مرکز فرمان انجام هر کاری است . حال برای ایجاد یک عادت باید فرمان انجام آن کار به صورت مداوم از ذهن تکرار شود.

یک چالش:

مغز یک قانون دارد به نام اهرم رنج و لذت به این معنی که فرمان انجام کاری که لذت بخش باشد از ذهن صادر می شود و فرمان انجام کارهای رنج آور از ذهن صادر نمی شود.

 

یک مثال در مورد اهرم رنج و لذت

وقتی در مکانی قرار دارید که خیلی گرم است . ذهن دو تا فرمان صادر می کند .

۱-فرمان  انجام کار لذت بخش :  فرمان نقل مکان کردن به یک مکان با دمای متعادل صادر می شود

۲- فرمان  رهایی از یک رنج : گرمای بیش از حد تحمل یک رنج  است و فرمان رفتن به یک مکان با دمای متعادل برای رهایی از رنج گرمای بیش از حد صادر می شود.

حالا وقتی اون هدف در ذهن شما یک رنج است. شما هر چقدر هم فیلم های انگیزشی مشاهده کنید به مرکز فرمان انجام کارها دسترسی ندارید .

 

راز نفوذ به مرکز فرمان صدور انجام کارها چیست؟

 

تکرار رمز نفوذ به این قسمت از مغز  است . یعنی شما یک کار درست را تکرار کنید تا فرمان انجام آن کار برای همیشه در ذهن شما صادر شود. با این کار خیلی راحت به هر خواسته ایی در ذهن خودتان می رسید. این یعنی ایجاد یک عادت و همین عادت خودش تغییر ایجاد می کند و هیچ نیازی به مشاهده فیلم های موفقیت و انگیزشی نیست.

 

یک شرط برای تکرار آن کار دارم و آن هم این است که آن کار در ذهن شما لذت باشد. لذت یعنی بدون دخالت هیچ کس شما به انجام آن کار علاقه داشته باشید .

 

نکته پایانی:

اگر با قوانین ذهن که یکی از آن اهرم رنج و لذت است ، آشنا شوید دیگر نیازی به هیچ فیلم یا جمله انگیزشی ندارید. خودتان بهترین انگیزه دهنده ی خودتان می شوید.

موفق باشید: دوستدار شما  حسین نظری

 

مطالعه بیشتر