اشتباهات رایج دانش آموزان و دانشجویان در جلسه امتحان

هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان و دانشجویان نمراتی کسب می کنند که به خیال خودشان خیلی بیشتر از اینها می شدند اما وقتی نمره نهایی خود را می بینند شوکه می شوند و ادعا می کنند که استاد در حقشان ظلم کرده است. در این نوشته که به مرور تکمیل می شود می خواهیم به بررسی احتمالاتی بپردازیم که ممکن است نمره شما کم شده باشد و قصدمان این است که با بیان این احتمالات از کسر نمره شما دانش آموز و دانشجوی عزیز جلوگیری شود .

 

نکته: اگر شما یکی از اساتید یا معلمانی هستید که در حال مطالعه این مقاله هستید می توانید از طریق بخش تماس با تمرین خانه در بالای سایت در مورد عوامل دیگری که باعث کسر نمره می شود به ما پیام بفرستید تا ما آن مورد را در اینجا ذکر کنیم .

 

حال می پردازیم به بیان این احتمالات در مورد کسر نمره

 

1-دانش آموزان و دانشجویان واحد مربوط به هر پارامتر را نمی گذارند.

 

زمانی در جلسه امتحان پیش می آید که یک سوال خیلی وقت گیر است و دانشجو هم کلی وقت صرف حل این سوال می کند اما متاسفانه در نوشتن پاسخ نهایی از ذکر واحد آن پارامتر به دلایل متفاوت خودداری می کند حالا این دلیل می تواند استرس بیش از حد باشد که یک مشکل بسیار رایج دانش آموزان و دانشجویان این است که عادت کرده اند شب امتحان درس بخوانند با کلی استرس که ما در تمرین خانه برای حل این مشکل محصول اهرم رنج و لذت ویژه دانش آموزان و دانشجویان را ارائه داده ایم.

 

در  عکس زیر  من به طور مثال یک پارامتر به اسم حجم مخصوص که در ترمودینامیک فصل خواص ماده خالص و سایر فصول کاربرد دارد را آورده ام و سمت چپ تصویر وقتی که واحد گذاشته نمی شود استاد در موقع تصحیح برگه آن را یک عدد ثابت می خواند و این برداشت را دارد که شما جواب نهایی را به دست نیاورده اید یا اشتباه به دست آورده اید. در قسمت راست تصویر حجم مخصوص به همراه واحدش ذکر شده که رعایت کردن همین نکته ساده می تواند به شما در ضایع نشدن تلاشتان در امتحان کمک کند.

تمرین خانه

تمرین خانه

 

این نوشته به مرور تکمیل می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *