انگیزه در مطالعه

انگیزه چیست؟

انگیزه را اگر بخواهیم به طور ساده تعریف کنیم:

انگیزه مثل سوخت در ماشین می ماند . خب همه ما این تعریف را می پذیریم اما مشکل اصلی اینجاست که خیلی ها باور دارند که انگیزه از بیرون باید اتفاق بیفتد . یادمه یکی از اساتید موفقیت تعریف می کرد که یه دوستی پیش ایشان آمده بود و می گفت آقای فلانی یه جمله ایی به من بگو من انگیزه بگیرم .

 

متاسفانه واقعیت خیلی از افراد همین است که انتظار دارند با دیدن یک فیلم-عکس یا کتاب انگیزشی در خود انگیزه ایجاد کنند در صورتی که انگیزه کاملا درونی است و با اهرم رنج و لذت ایجاد می شود.

 

برای آشنایی با اهرم رنج و لذت کلیک کنید.

 

واقعیت این است که ما نیاز به انگیزه نخواهیم داشت اگر اهرم رنج و لذت در ذهن ما درست کار کند.یعنی وقتی ما اهرم رنج و لذت در ذهن ما درست باشد ما ۱۰۰ درصد آن کار را انجام می دهیم .

واقعیت بعدی نیز این است که اگر اهرم رنج و لذت در ذهن ما درست کار نکند شما هر کاری کنید بی فایده است و خواهشا وقت خودتان را تلف نکنید.

برای درک بهتر این موضوع لطفا به این مثال توجه کنید

فرض کنید یک ماشین هر ۴ تا چرخش پنچر باشد و شما می خواهید رانندگی کنید حالا شاید شما بتوانید چند متری بروید جلو ولی مطمئنا ماشین دیگر توان حرکت را ندارد. در رابطه با استفاده نادرست از اهرم رنج و لذت نیز باید این موضوع را تاکید کنم تا زمانی که نتوانید از اهرم رنج و لذت درست استفاده کنید هر کاری انجام دهید بی فایده است. حال از شما دعوت می کنم تا این فایل را در مورد انگیزه در مطالعه مشاهده بفرمائید.

مطالعه بیشتر